Možná hledají právě vás? Nová brožura o cestách k pěstounství
Hlavní stránka Aktuality Možná hledají právě vás? Nová brožura o cestách k pěstounství
3.11.2020, Sekce: Aktuality
Jak se člověk stane pěstounem? Jaká je cesta k pěstounství? Jaké to je přijmout do své rodiny pěstounské dítě? Jaké to je být pěstounským dítětem? Jaké to je být vlastním dítětem v pěstounské rodině? Knížka Rodina na 100 % přináší deset životních příběhů pěstounských rodin z Pardubického kraje. Seznamte se s příběhy a užitečnými odkazy k tématu náhradní rodinné péče.
„Nesmírně si vážím všech, kteří se pěstouny stali, i těch, kteří pěstounství podporují a pěstounům pomáhají. Všem moc přeji, aby jim vynaložené úsilí přinášelo radost a naplnění a aby měli kolem sebe dostatek vstřícnosti a pochopení. Rádi bychom, aby příběhy pěstounů v této knížce byly impulsem pro ty, kteří mají ve svém srdci místo pro dalšího člena rodiny a inspirací těm, kteří o pěstounství uvažují,“ doplňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor.
Brožurku Pardubického kraje, která je k dispozici i v tištěné podobě, najdete ZDE.
Každé dítě potřebuje vyrůstat v rodině
Každý kraj v České republice hledá a potřebuje náhradní rodiče pro děti, které momentálně nemohou vyrůstat u svých rodičů. Možná jste to právě vy, kdo může nabídnout péči o podporu takovému dítěti – ať už na přechodnou dobu (po dobu max. 1 roku) či dlouhodoběji.
Pokud o pěstounství uvažujete, neváhejte se obrátit na sociální odbor ve vaší obci (oddělení sociálně-právní ochrany dětí), kde vám poskytnou více informací. Na pěstounství nebudete sami a získáte poradenství od doprovázejících organizací, které se na pomoc náhradním rodinám specializují.
O tom, jak to chodí, a co obnáší pěstounství, naleznete informace např. na těchto odkazech:
Kdo se může stát náhradním rodičem? Kritéria odborného posuzování pro zájemce o náhradní rodinnou péči – brožura MPSV, 2019.
Infografika cesta pěstouna – více v článku ZDE.
Letáky MPSV k problematice pěstounství– všechny letáky najdete ZDE.
- Cesta k přijetí dítěte do náhradní rodinné péče
- Co bych měl jako pěstoun splňovat?
- Jaké děti jsou v náhradní rodinné péči?
- Pěstounská péče pro děti se zdravotním znevýhodněním – otázky a odpovědi
- Pěstounská péče pro děti mladšího a středního školního věku (6–12 let) – otázky a odpovědi
- Identita dětí v náhradní rodinné péči
- Děti v náhradní rodině mají svou historii
- Pěstounská péče a vlastní děti pěstounů
- Doprovázení pěstounů – na pěstounství nejste sami