Státní zastupitelství

V České republice existují tyto druhy státního zastupitelství: Obvodní státní zastupitelství, Městské státní zastupitelství, Okresní státní zastupitelství, Krajské státní zastupitelství a Nejvyšší státní zastupitelství.

Kdo?

Státní zastupitelství si můžeš představit, jako síť státních úřadů a tyto úřady mají za úkol zastupovat stát při ochraně veřejného zájmu.

Na státní zastupitelství se můžeš obrátit, pokud bys chtěl podat stížnost například na nevhodné chování státního zástupce nebo jiného pracovníka státního zastupitelství.

Pracovník státního zastupitelství je státní zastupitel a stíhá osoby, které jsou podezřelé, že spáchali trestní čin (tím může být například i někdo mladší 18-ti let, tzv. mladistvý pachatel). K hlavním povinnostem státního zastupitele patří ochrana základních práv a svobod obviněného v průběhu trestního řízení – to znamená toho kdo je v tom procesu obviněný, že spáchal něco co je v rozporu se zákonem.

Jak?

Zpravidla podání (to je ta stížnost, s kterou se na tento úřad obracíš) se posoudí podle toho co je v tom podání napsané. V podání musí být jasné: o jakou věc přesně jde, jaké jsou Tvé důvody k tomu, že jsi učinil/a toto podání, a čeho se domáháš na tom státním zastupitelství (tady záleží na tom, na které se obracíš).

Možnosti jak je možné státní zastupitelství kontaktovat jsou prostřednictvím: emailu, telefonu, telegrafu, faxem, poštou nebo osobně.

V případě, že se obrátíš na jakékoliv státní zastupitelství a to se rozhodne Tvůj případ řešit, tak by Ti mělo být oznámeno, který pracovník ze státního zastupitelství Ti byl přidělen a bude mít Tvůj případ na starosti.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2025