Medailonky řečníků

Anne-Marie Bagnall 

asistentka poradce pro ohrožené děti,  Education Authority, LAC Champion  (Program včasné transformační intervence) 

Kvalifikací sociální pracovnice, která působí jako poradkyně pro ohrožené děti ve věku od 8 – 11 let. Je zástupkyní Úřadu pro vzdělávání v řadě skupin, které se zabývají péči o ohrožené děti a mládež. Aktivně spolupracuje na řadě otázek týkajících se politiky a praxe, včetně společného zavedení osobních vzdělávacích plánů pro ohrožené děti v Severním Irsku, které sestavují Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo Školství.


Helen Dunn

regionální koordinátorka podpory rodiny/manažerka implementace, CYPSP/Program včasné transformační intervence

 

Profesně se věnuje sociální práci, aktuálně na pozici regionální koordinátorky podpory rodiny v projektu Family Support Hub (lokální síťování služeb), který sdružuje organizace zaštiťující všechny aktéry podílející se na práci s ohroženými dětmi a jejich rodinami v konkrétní oblasti. Vedla tým angažovaný v rodičovských programech ve školách, místních komunitách a věznicích. Specializuje se na oblast ochrany práv dítěte, pěstounskou péči, adopce a vzdělávání. 


Eliška Foltýnková

lokální síťařka pro obec s rozšířenou působností Olomouc

Vystudovala obor Charitativní a sociální práce na CARITAS VOŠs Olomouc a Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Nyní zde dokončuje magisterské studium ve specializaci Sociální práce s rodinami.
V projektu MPSV Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí působí od dubna 2017 jako lokální síťařka pro ORP Olomouc. Dále se věnuje práci s dětmi v Nízkoprahovém denním centru Khamoro pod záštitou Charity Olomouc.


Pavel Houška

odborný metodik projektové aktivity Podpora a rozvoj služeb v oblasti SPOD, Ministerstvo práce a sociálních věcí

Vzděláním sociální pracovník, v současnosti studuje supervizi na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Působil jako sociální pracovník a vedoucí ve službách sociální rehabilitace, osobní asistence, nízkoprahová denní centra a azylové domy. Na Ministerstvu práce a sociálních věcí působí od roku 2016 jako lokální síťař, později jako odborný metodik v projektu „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“.


Klára Joklová

odborná garantka projektové aktivity Podpora a rozvoj služeb v oblasti SPOD,
oddělení transformace služeb pro rodiny a dětí,  Ministerstvo práce a sociálních věcí

Na Ministerstvu práce a sociálních věcí působila od roku 2015 jako koordinátorka projektové aktivity Rodinných konferencí, v současné době působí na pozici metodičky lokálního síťování a odborné garantky v projektu „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“. Dlouhodobě se věnuje práci s ohroženou mládeží, vedla programy pro mladé lidi z dětských domovů. Působila v organizaci Lata, o.s. a Letní dům, o.s.,  je zakladatelka a ředitelka spolku Asociace rodinných konferencí.  


Kristýna Jůzová Kotalová

vedoucí oddělení transformace služeb pro rodiny a děti, Ministerstvo práce a sociálních věcí  

Sociální pracovnice, od roku 2005 působí na Ministerstvu práce a sociálních věcí, odboru ochrany práv dětí. Hlavním zaměřením je metodické vedení orgánů sociálně-právní ochrany dětí, případová práce a mezirezortní spolupráce, individuální plánování a strukturované vyhodnocování situace dítěte. Od roku 2006 se aktivně podílí na transformaci systému péče o ohrožené děti a rodiny. Dalšími profesními aktivitami jsou sociální začleňování, komunitní plánování, lektorská činnost a mediace.


Matěj Karas

krajský síťař Pardubický kraj

Vystudoval sociální antropologii na Univerzitě Pardubice. Po dobrovolnické činnosti v organizaci Sopre o.p.s. v denním centru pro děti a mládež působil jako pracovník v sociálních službách v organizaci Šance pro Tebe, z.s. ve službě Streetwork. Od roku 2017 působí na pozici krajského síťaře pro Pardubický kraj v projektu „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“. Věnuje se také problematice romských osad a sociálnímu vyloučení na Slovensku, o čemž publikuje příspěvky do internetového Deníku Referendum.  


Bohumil Kartous

moderátor

Absolvoval Pedagogickou fakultu a Fakultu sportovních studií MU v Brně, doktorát získal na Mediálním institutu Fakultě sociálních studií UK v Praze. Působí na postu vedoucího komunikace a analytika think tanku EDUin. Publikuje o tématech týkajících se vzdělávání, médií, politiky, občanské identity a sociálních otázek v řadě českých médií. Učí na Vysoké škole ekonomiky a managementu, pomáhá rozjíždět vzdělávací start up Education Republic. Působí jako editor Britských listů, kritického internetového deníku. Moderuje kulaté stoly, diskuse, konference, například předvolební debatu o politice a vzdělávání v Knihovně Václava Havla, konferenci o problematice dětí v ústavní péči, diskuse s hosty na Colours of Ostrava atp. 


Miloslav Macela

expert v oblasti ochrany dětí   

Zabývá se expertní činností v sociální oblasti (konzultace, výzkumy), je externím pedagogem na Katedře sociální práce Univerzity Karlovy a autorem řady odborných článků. Podílel se na celé řadě národních a mezinárodních projektů v sociální oblasti. Působil jako radní Pardubického kraje, ředitel odboru Ministerstva práce a sociálních věcí, byl dlouholetým členem zastupitelstva města Chrudim a zastupitelstva Pardubického kraje. Je spoluautorem Národní strategie ochrany práv dětí. 


Jaroslav Marek

lokální síťař pro obec s rozšířenou působností Hlinsko a obec s rozšířenou působností Chrudim

V rámci síťování se zabývá podporou efektivity stávajících procesů v místní síti služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny a facilituje některé rozvojové aktivity. Vedle toho např. spolupracuje s Městským úřadem Chrudim na rozvoji interdisciplinární spolupráce v oblasti obecní sociální práce. Dříve působil v terénních a ambulantních nízkoprahových službách pro děti a mládež, jako kurátor pro mládež či pedagog.


Ondřej Marek

lokální síťař pro obec  s rozšířenou působností Litoměřice a obec s rozšířenou působností Lovosice

Profesí sociální pracovník, věnující se problematice sociální prevence s různými cílovými skupinami. Od roku 2014 se věnuje práci s ohroženými dětmi, mládeží a jejich rodinami prostřednictvím působení v sociálních službách, následně prostřednictvím působení na OSPOD a od roku 2016 přispívá k ochraně práv dětí prostřednictvím lokálního síťování v projektu MPSV "Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí". Absolvent Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. 


Karen McLean

koordinátorka pro podporu rodiny v oblasti Horní Severní Belfast, The Vine Centre

Zastupuje organizaci The Vine Centre, která působí v oblastech s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v Severním Irsku. Poskytuje služby ohroženým dětem a jejich rodinám a zaměřuje se zejména na poradenství pro mladistvé i dospělé, vzdělávání v rodičovských kompetencích, podporu mimoškolských aktivit pro děti, vzdělávání pro mladistvé a rozvoj dobrovolnických programů. Její organizace je rovněž zapojena do projektu Family Support Hub, tj. systému pomoci rodinám na lokální úrovni. 


Edith McManus

koordinátorka pro podporu rodiny v oblasti Dolní Severní Belfast, Ashton Centre 

Zastupuje organizaci Ashton Centre, která se kromě práce s ohroženými dětmi a jejich rodinami, zabývá i koordinaci této práce v Belfastu. Funguje jako jakýsi „ústřední zdroj“ pro ostatní organizace zapojené do sociálně-právní ochrany dětí v dané lokalitě. Tímto způsobem koordinuje nejen aktivity týkající se ohrožených dětí, ale rovněž podporuje komplexní spolupráci všech zapojených aktérů napříč resorty. 


Petra Pfaurová

lokální síťařka pro oblast Praha 6

Vystudovala Studia občanského sektoru a sociální politiku a sociální práci na Univerzitě Karlove. V projektu MPSV Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí působí od roku 2016 jako lokální síťařka pro oblast Praha 6.
Působí v Latě – programy pro mládež a rodinu, z.ú., kde koordinuje programy pro rodinu a administrovala rodinné konference. V minulosti působila i v roli koordinátorky dobrovolníků.


Michal Šíp

odborný garant projektové aktivity Systém statistického monitoringu, řízení a hodnocení kvality SPOD, oddělení transformace služeb pro rodiny a děti, Ministerstvo práce a sociálních věcí 

Vystudoval veřejnou a sociální politiku Univerzity Karlovy. Na Ministerstvu práce a sociálních věcí působí od roku 2016 jako odborný garant nastavování celoživotního vzdělávání pracovníků SPOD, návrhu systému sběru a hodnocení dat o SPOD, návrhu systému hodnocení kvality systému SPOD a tvorby interaktivního katalogu jevů a služeb pro ohrožené rodiny a děti. Profesně působil jako lektor programů primární prevence sociálně patologických jevů. 


Simona Zatloukalová

metodička síťování v projektu „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany“, Ministerstvo práce a sociálních věcí

Profesí je sociální pracovnice, přes deset let pracovala v nízkoprahových službách pro děti a mládež. Byla členkou správní rady České asociace streetwork, ve které působila též jako hodnotitelka kvality. Profesní zkušenosti má i s ženami poskytujícími sexuální služby, kterým, mimo jiné, poskytovala poradenství na chatové lince. Zajímá se o psychoterapii, absolvovala sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik zaměřený na skupinovou psychoterapii. V současné době pracuje na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako metodička síťování.


Barbora Žůrková

lokální síťařka pro ORP Olomouc

Vystudovala obor Charitativní a sociální práce na CARITAS VOŠs Olomouc a Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. 
V projektu MPSV Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí působí od dubna 2017 jako lokální síťařka pro ORP Olomouc. Dále se věnuje práci se seniory v projektu Dramatický kurz SENior v Divadle na cucky.  


Lisa Grant

projektová pracovnice služeb včasné intervence a koordinátorka centra pro podporu rodiny v oblasti Craigavon a Banbridge, NIACRO

Zastupuje organizaci NIACRO. Je specialistkou na trestní právo ve spojitosti s dětmi a mladistvými do 18 let a zaměřuje se na preventivní práci s dětmi s výchovnými problémy, problémy s rizikovým chováním, zvládáním nemoci či zármutku, domácí násilí a problémy způsobené vývojovými poruchami či zdravotními problémy. V rámci projektu Family Support Hub poskytuje intenzivní krátkodobou intervenci v rodinách, které se potýkají s akutními problémy v některé z výše uvedených oblastí. 



Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024